09125952807 Info@chimehtour.com

ورود

ثبت نام

هنگامی که شما یک حساب کاربری ایجاد می کنید، قادر به پیگیری وضعیت پرداخت، پیگیری تایید خواهید بود و شما همچنین در پایان تور می امتیاز خود را ثبت کنید.
نام کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
ایمیل*
تلفن*
کشور*
* ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرششرایط استفاده از خدمات ما و سیاست حفظ اسرار است.

در حال حاضر عضو هستید؟

ورود
0
آیتم : 0
قیمت کل‪:‬ تومان0

Notice: WC_Cart::get_cart_url از نگارش2.5 منسوخ شده است! به‌جای آن از wc_get_cart_url استفاده نمایید. in /home/chimehto/public_html/wp-includes/functions.php on line 4440
مشاهده سبد
Notice: WC_Cart::get_checkout_url از نگارش2.5 منسوخ شده است! به‌جای آن از wc_get_checkout_url استفاده نمایید. in /home/chimehto/public_html/wp-includes/functions.php on line 4440
تسویه حساب
09125952807 Info@chimehtour.com

ورود

ثبت نام

هنگامی که شما یک حساب کاربری ایجاد می کنید، قادر به پیگیری وضعیت پرداخت، پیگیری تایید خواهید بود و شما همچنین در پایان تور می امتیاز خود را ثبت کنید.
نام کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
ایمیل*
تلفن*
کشور*
* ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرششرایط استفاده از خدمات ما و سیاست حفظ اسرار است.

در حال حاضر عضو هستید؟

ورود
0
آیتم : 0
قیمت کل‪:‬ تومان0

Notice: WC_Cart::get_cart_url از نگارش2.5 منسوخ شده است! به‌جای آن از wc_get_cart_url استفاده نمایید. in /home/chimehto/public_html/wp-includes/functions.php on line 4440
مشاهده سبد
Notice: WC_Cart::get_checkout_url از نگارش2.5 منسوخ شده است! به‌جای آن از wc_get_checkout_url استفاده نمایید. in /home/chimehto/public_html/wp-includes/functions.php on line 4440
تسویه حساب

تور رفتینگ

0
قیمت
از490,000 تومان
قیمت
از490,000 تومان
این تور هنوز در دسترس نیست .

اقدام به رزرو

افزودن به لیست دلخواه

افزودن آیتم به علاقه مندی ها نیازمند یک حساب کاربری است

217
سه روز
تهران
حداقل سن: 18
جزئیات تور رفتینگ

مکان رفت و برگشت

تهران

رفت

1398/03/29

برگشت

1398/03/31 ساعت 14

وسایل پیشنهادی تور رفتینگ

 • بادگیر
 • چراغ پیشانی یا چراغ قوه
 • کارت شناسایی
 • داروهای شخصی، کرم ضد آفتاب و وسایل نظافت شخصی
 • یک دست لباس اضافه
 • کیسه خواب
 • فلاسک چای
 • کوله چند روزه
 • لباس گرم
 • زیر انداز
 • لباس مناسب فصل
 • پانچو
 • عینک آفتابی
 • ملحفه و پتوی مسافرتی
 • قاشق، چنگال و بشقاب
برنامه سفر

روز اولچهارشنبه ساعت 12حرکت از تهران

تا پنجشنبه صبح که روز دوم باشد و به مقصد رسیده باشیم

روز دومپنجشنبه صبح حدود ساعت 8 به محل اقامت میرسیم

پنجشنبه صبح حدود ساعت 8 به محل اقامت میرسیم بعد از صرف صبحانه وسایل راو جابجا میکنیم وب ه اول مسیر رودخانه می رویم. بعد از آموزش نکات لازم توسط مربی برنامه حدود ساعت 10برنامه جذاب و هیجان انگیز رفتینگ آغاز میشود و بین مسیر برای سرسره بازی وآب بازی و غیره که بسیار نشاط آور و لذت بخش است توقف میکنیم و حدود ساعت 14 از آب بیرون میآییم برای صرف ناهار و بعد از استراحت کوتاه میریم سراغ زیپ لاین و پل معلق و بانجی که تا حدود عصر مشغول هستیم و بعد به محل اقامت میریم ( یک ویلای بزرگ هست که کلش رو دربست میگیریم ) و صرف شام و برنامه شب نشینی و…..

روز سومگشت منطقه و بازدید از دو آبشار زیبای گلوگرد و دره عشق

جمعه صبح بعد از صرف صبحانه وسایل رو جمع میکنیم حدود ساعت8 میریم به سمت گشت منطقه و بازدید از دو آبشار زیبای گلوگرد و دره عشق حرکت میکنیم و ناهار رو همونجا میخوریم و حدود ساعت 14 به سمت تهران حرکت میکنیم وتوی مسیر هم از تالاب چغاخور بازدید میکنیم و حدود ساعت 23 تهرانیم.

تصاویر

تور رفتینگ چیست ؟

رفتینگ به معنی “کلک سواری” و یا “قایقرانی در رودخانه هاي خروشان” (White Water Rafting ) می باشد. این فعالیت تفریحی-ورزشی بسیار جذاب و هیجان انگیز بوده و یکی ار بهترین نمونه های سفرهای اکوتوریستی، توریسم ماجراجویانه و ورزشی می باشد. به رودخانه های خروشان “آب سفید” یا White Water   می گویند. دلیل ذکر آب سفید این است که در قسمت های خروشان آب کف کرده و به رنگ سفید دیده می شود.

قایق سواری در آب های سفید تنها چند سال پیش به کشور تایلند معرفی و شناخته شد ، اما امروزه به یک تفریح مهم و جزو یکی از مناطق گردشگری تایلند در شهر زیبای پوکت تبدیل شده است .

تور رفتینگ فعالیتی ایده آل و پر از هیجان برای فصل بارانی است که به طور معمول از می تا اکتبر اتفاق می افتد ، در کشور تایلند مسیرهایی مناسب برای رفتینگ معرفی و تعبیه شده است ، اما از نظر قایق سواران و گردشگران و مسافران تور تایلند ، رودخانه های شمال تایلند از دیگر رودخانه ها مناسب تر و زیباتر می باشد .

این روزها تورهای رفتینگ جزو یکی از پرطرفدارترین تفریحات در میان گردشگران می باشد ، هیجان گشت و گذار با قایق های بادی در مسیر رودخانهها و رود ها فراموش نشدنی و پر از هیجان است ، سفری ماجراجویانه به دل طبیعت از لذت بخش ترین تورها در کشور تایلند و شهر پوکت خواهد بود ، شما بر قایقی سوار می شوید گاهی پارو میزنید اما گاهی هم با جریان آب به جلو خواهید رفت و غرق در لذت می شوید .

یک قایق سواری گروهی هیجان انگیز در آب های خروشان که با لبخند شان به شما انرژی میدهند از دوست داشتنی ترین تفریحات برای شما در تور پوکت بشمار می رود .

تماشای مناظر زیبای رودخانه از نزدیک ، طبیعت بکر و دلنشین و کودکانی که در کنار رودخانه برای شما دست تکان میدهند احساس شادی و هیجان این سفر رو دوچندان می کند ، شما گردشگران تور تایلند در هنگام عبور از رودخانه به سکوت طبیعت گوش می دهید و صدای پرندگان قطعا شما را غرق در آرامش و لذت خواهد کرد  . 

صدای جریان آب آرامشی وصف نشدنی برای شما به ارمغان می آورد ، ضمنا برای رویارو شدن با امواج خروشان جای خود را در قایق محکم کنید و نگران هیچ چیزی نباشید ، اما در یک چشم به هم زدن حس عجیبی تمام وجودتون رو فرا میگیره که از هیجان انگیز ترین قسمت سفر شما در تور پوکت می شود ، جریان آب کم کم آرام می شود و احساس آرامش شما چندین برابر میشود اما برای تلاطمی مجدد در مسیر رودخانه آمادگی داشته باشید .

امروزه رفتینگ به یکی از مناطق گردشگری تایلند و حتی کشور های توریستی دیگر هم بدل شده که از تور های پر طرفدار و پر هیجان در کل دنیا و در میان گردشگران تور تایلند و تور پوکت شناخته شده است ، اما سابقه های این تفریح به سالهای خیلی دور که انسانها برای حمل و نقل و شکار از تنه و شاخه های درختان به عنوان وسیله ای برای جا به جایی استفاده می کردند .

اما جالب است بدانید که اولین سفر ماجراجویانه با کلک توسط افسر آمریکایی ، جان فرمونت در اواسط قرن 19 میلادی به ثبت رسید ، کلکی از جنس تیوپ های اتومبیل و پارچه های برزنتی و داشتن سفری مهیج بر روی رودخانه پلات انجام گرفت ، اما تفریح رفتینگ به شکل توریستی – ورزشی در منطقه گراند کانیون آمریکا از دهه 1960 میلادی آغاز شد .

توجه بسیار از سرمایه گذاران را به خود جلب نمود و سپس در المپیک 1992 بارسلون ، تحت نظارت فدراسیون جهانی رفتینگ ورزشکاران این رشته در رودخانه های مناسب به این ورزش مشغول شدند . امروزه رفتینگ به معنی ” کلک سواری ” یا ” قایقرانی ” در رودخانه خروشان می باشد . 

رفتینگ هم اکنون از ورزش و تورهای پرطرفدار در تایلند و کشورهای توریستی دیگر بشمار می رود ، ضمنا گردشگران بدانید که رفتینگ ورزشی است که با قایق به گشت و گذار در مسیر رودخانه می پردازد و جالب این است که این فعالیت ماجراجویانه از فعالیت های اکوتوریستی بوده که توریسم ماجراجویانه و ورزشی رو در دل خود جای داده است .

بدین طریق رودخانه ای به درجه 1 برای کودکان هم نیز مناسب است اما درجه 6 بسیار خطرناکند و به رودخانه مرگ شهرت دارند که فقط افراد حرفه ای و کاربلد می توانند در آن به قایق سواری بپردازند .

به طور ساده می توان گفت که قایق رفتینگ یا رفت یک قایق بادی بزرگ است. آنها در اندازه های مختلف ۴ تا ۱۸ نفره وجود دارند، در بعضی از رفت ها بر اساس رودخانه و شدت خروشانی آن افراد معمولا، ۶، ۸ و ۱۰ نفره تقسیم می شوند اما بعضی از آن ها نیز هستند که قایق هایی با ظرفیت بیشتر را استفاده می‌کنند. رفت های مدرن معمولا طوری ساخته می شوند که به خودی خود آب ریخته در قایق را بر اثر تکان های شدیدی که در طول مسیر اتفاق می افتد بیرون بریزند. آن ها همچنین از جنس های مقاومی ساخته می شوند که وقتی با سنگ ها و صخره ها برخورد می کنند، صدمه نبینند.

عوامل و کارکنان

۱- در ورزش رفتینگ عوامل یک تیم واحد هستند که آنها مسئول هماهنگی حرکت قایق هستند. هر یک از اعضا معمولا متخصص ورزش های آبی است. آن ها معمولا به رودخانه بسیار مسلط هستند و نقاطی را که به پارو زدن یا کارهای تخصصی دیگر نیاز است را به خوبی می شناسند.

۲- در سفرهای رفتینگ، عوامل گاهی فقط برای آموزش می آیند و مسافرانی که به آب وارد می شوند نیاز به یک راهنمای با تجربه یا کاپیتانی که قایق را در اختیار بگیرد دارند. مسافران به هم کمک می کنند تا دستورات راهنما را انجام دهد. اصطلاحات خاصی در رابطه با راندن قایق وجود دارد که همگی قبل از شروع رفتینگ، آموزش داده می شوند.

راهنما

وظیفه اصلی راهنما، برقراری امنیت است. کار آن ها راهنمایی مسافران برای انجام مجموعه ای از نکات امنیتی در داخل قایق و در رودخانه مانند طریقه شنا در آب در صورت افتادن داخل رودخانه، به خاطر سپردن نحوه پارو زدن و دستورات دیگر می باشد. راهنما همچنین وظیفه دارد که به اصطلاح رودخانه را زودتر بخواند و در جا تصمیم بگیرد که کدام مسیر ها بهتر است و از چه مسیرهایی می توان هیجان بیشتر و البته امن تری تجربه کرد. راهنمایان رفتینگ معمولا بسیار خلاق هستند و شخصیت مهربان و البته پر جذبه ای دارند.

تجهیزات

تجهیزات قایقرانی برای مسافران شامل جلیقه نجات، لباس های مخصوص، کلاه ایمنی و یک پارو می شوند. تجهیزات مورد نیاز راهنما نظیر قایق، طناب، دستگاه ارتباطی، سوت، چاقوی رودخانه، جلیقه نجات، کیف کمک های اولیه و پاروی بزرگی می باشند.

رودخانه های معروف رفتینگ در ایران

در ایران افراد زیادی بعد از آنکه می پرسند رفتینگ چیست به سراغ این می روند که آیا در ایران هم می شود این ورزش را انجام داد که البته جواب آن بسیار واضح است. در فهرست زیر چند نمونه از رودخانه هایی که قابلیت رفتینگ را دارند، برایتان آورده ایم. شما می توانید از بین تورهای متعددی که در ایران برگذار می شود یکی را به مقصد دلخواه انتخاب کنید و در آن رفتینگ کنید.

چهار محال و بختیاری، رودخانه ارمند: مسیر این رودخانه حدود ۲۰ کیلومتر است و درجه سختی آن بین ۲ تا ۴ است.

چهارمحال و بختیاری، زاینده رود: بیشتر مناسب فصل بهار می باشد. کمترین مسیر آن ۳ کیلومتر است و درجه سخی آن بین ۳ تا ۴ است.

مازندران، رودخانه هراز: مسیر این رودخانه معمولا دو ساعت طول می کشد که درجه سختی آن ۴ به بالا (بستگی به فصل) می باشد.

گیلان، سفیدرود: این رودخانه همچنین برای کایاک سواری نیز مناسب است. درجه سختی آن بین ۲ تا ۳ می باشد.

کردستان، رودخانه سیروان: رودخانه سیروان در ناحیه هورامان کردستان است که مسیر آن هم برای افراد مبتدی و هم برای حرفه‌ها مناسب است. درجه سختی آن بین ۳ تا ۴ است.

لرستان و خوزستان، رودخانه دز: این رودخانه نیز در بین رفتینگ سواران بسیار محبوب است و درجه سختی آن بین ۳ تا ۵ می باشد.